Програма з дресирування собак
«Охоронний собака» (базові навички) ОС (БН)
Призначення програми
Ця програма призначена для вироблення у собак базових навичок з виявлення, позначення та блокування фігуранта-зловмисника.
Дана програма є базовою для вироблення у собак наступних навичок при подальшому їх використанні в охороні об’єктів або супроводі осіб, що охороняються.
Навички, що виробляються у собаки
1.Вартова служба на місці та в русі.
2.Блокування фігуранта-зловмисника.
3.Переключення атаки собаки на другого фігуранта-зловмисника.
4.Припинення атаки собаки.
5.Раптовая атака фігуранта-зловмисника.
6. Самостійна робота собаки на блокпосту.
7. Відмова від подразників гальмує (відволікають) роботу собаки.
Опис навичок, що виробляються
1.Вартова служба на місці та в русі
Інструктор із собакою розміщується на майданчику, де заздалегідь у укриттях розташовані фігуранти-зловмисники.
Інструктор подає собаці команду «Слухай» (команда фігуранту-зловмиснику «Працюй»), після чого фігурант-зловмисник, перебуваючи в укритті, позначає себе певною дією (перезарядження зброї, вигук, шарудіння тощо).
Навичка вважається виробленим, якщо за командою «Слухай», що подається інструктором, собака активно «прослуховує» навколишню місцевість і позначає місце-знаходження фігурантів-зловмисників (до двох осіб), розташованих на місцевості в хаотичному порядку (попереду, збоку, ззаду). Навичка відпрацьовується як на місці, так і у русі.
2.Блокування фігуранта-зловмисника
Після відпрацювання вищезгаданого досвіду, інструктор подає команду фігуранту-зловмиснику «Вперед», після чого останній виходить з укриття і в агресивній формі впливає на інструктора та собаку.
Навичка вважається виробленим, якщо собака при візуальному контакті з фігурантом-зловмисником агресивно позначає останнього, а при ході в «зону контакту» жорстко блокує його, шляхом хватки (передпліччя, плече, нога, корпус).
3.Переключення атаки собаки на другого фігуранта-зловмисника
При виробленні вищевказаної навички обов’язковим є застосування двох фігурантів-зловмисників.
Навичка вважається виробленою, якщо собака жорстко блокує одного фігуранта-зловмисника і активно перемикається на другого, при спробі останнього в агресивній формі впливати на інструктора чи собаку.
4.Припинення атаки собаки
Після відпрацювання вищезгаданого досвіду інструктор подає фігуранту-зловмиснику команду «Стій», після чого останній припиняє свої агресивні дії, спрямовані на інструктора з собакою.
Навичка вважається виробленою якщо за командою інструктора «Дай», «Поруч», «Місце» собака припиняє свій агресивний вплив, спрямований на фігуранта-зловмисника і уважно стежить за його пересуванням.
5.Раптова атака фігуранта-зловмисника
Після відпрацювання вищевказаної навички собака уважно стежить за байдужою поведінкою фігуранта-зловмисника, який намагається увійти в контакт з інструктором і «подружиться» з собакою, пропонуючи їй ласощі застосовуючи розташовувальну інтонацію, відволікти від інструктора або покликати до себе, після чого, раптово і раптово. агресивною формою атакує інструктора із собакою (у разі роботи без інструктора, атака направлена собаку).
Навичка вважається виробленим якщо собака уважно стежить за діями фігуранта-зловмисника не відволікаючись на його провокаційні дії (ласощі, позитивна інтонація), а при спробі останнього зробити раптову атаку, негайно блокує його.
6. Самостійна робота собаки на блокпосту
Інструктор встановлює собаку на раніше підготовлений блокпост довжиною 3-7 метрів і йде в укриття з тильного боку блокпоста.
Через 3-5 хвилин фігурант-зловмисник виходить через укриття що знаходиться в 15 метрах від блокпоста і починає спокійний рух у бік собаки намагаючись перетнути лінію блокпоста застосовуючи при цьому різні дії, що відволікають (п.7).
Навичка вважається виробленою якщо собака не відволікаючись на дії з боку фігуранта-зловмисника не дає йому можливості перетнути лінію блокпоста.
7. Відмова від подразників собак, що гальмують (відволікають) роботу собаки
У процесі вироблення вищевказаних навичок обов’язковим є застосування подразників, що відволікають роботу собаки:
– “фальш-рукави” або додаткових елементів одягу;
– валізи, сумки, сітки, щита (стіл, парасолька, стілець);
– поданих команд фігурантом-зловмисником («Фу», «Додому», «Місце», «кличка собаки»);
– відволікання собаки різними звуковими, світловими та іншими подразниками
(Постріли, сирени, ліхтарі, інші тварини);
– Застосування харчових подразників (розкладених на землі, підкидання, з руки).
Вище зазначені навички вважаються виробленими, якщо собака проводить активне блокування фігуранта-зловмисника не відволікаючись на вказані подразники.