Програма з дресирування собак

«Охоронний собака» (базові навички) ОС (БН)

Призначення програми

Ця програма призначена для вироблення у собак базових навичок з виявлення, позначення та блокування фігуранта-зловмисника.

Дана програма є базовою для вироблення у собак наступних навичок при подальшому їх використанні в охороні об’єктів або супроводі осіб, що охороняються.

Навички, що виробляються у собаки

1.Вартова служба на місці та в русі.

2.Блокування фігуранта-зловмисника.

3.Переключення атаки собаки на другого фігуранта-зловмисника.

4.Припинення атаки собаки.

5.Раптовая атака фігуранта-зловмисника.

6. Самостійна робота собаки на блокпосту.

7. Відмова від подразників гальмує (відволікають) роботу собаки.

Опис навичок, що виробляються

1.Вартова служба на місці та в русі

Інструктор із собакою розміщується на майданчику, де заздалегідь у укриттях розташовані фігуранти-зловмисники.

Інструктор подає собаці команду «Слухай» (команда фігуранту-зловмиснику «Працюй»), після чого фігурант-зловмисник, перебуваючи в укритті, позначає себе певною дією (перезарядження зброї, вигук, шарудіння тощо).

Навичка вважається виробленим, якщо за командою «Слухай», що подається інструктором, собака активно «прослуховує» навколишню місцевість і позначає місце-знаходження фігурантів-зловмисників (до двох осіб), розташованих на місцевості в хаотичному порядку (попереду, збоку, ззаду). Навичка відпрацьовується як на місці, так і у русі.

2.Блокування фігуранта-зловмисника

Після відпрацювання вищезгаданого досвіду, інструктор подає команду фігуранту-зловмиснику «Вперед», після чого останній виходить з укриття і в агресивній формі впливає на інструктора та собаку.

Навичка вважається виробленим, якщо собака при візуальному контакті з фігурантом-зловмисником агресивно позначає останнього, а при ході в «зону контакту» жорстко блокує його, шляхом хватки (передпліччя, плече, нога, корпус).

3.Переключення атаки собаки на другого фігуранта-зловмисника

При виробленні вищевказаної навички обов’язковим є застосування двох фігурантів-зловмисників.

Навичка вважається виробленою, якщо собака жорстко блокує одного фігуранта-зловмисника і активно перемикається на другого, при спробі останнього в агресивній формі впливати на інструктора чи собаку.

4.Припинення атаки собаки

Після відпрацювання вищезгаданого досвіду інструктор подає фігуранту-зловмиснику команду «Стій», після чого останній припиняє свої агресивні дії, спрямовані на інструктора з собакою.

Навичка вважається виробленою якщо за командою інструктора «Дай», «Поруч», «Місце» собака припиняє свій агресивний вплив, спрямований на фігуранта-зловмисника і уважно стежить за його пересуванням.

5.Раптова атака фігуранта-зловмисника

Після відпрацювання вищевказаної навички собака уважно стежить за байдужою поведінкою фігуранта-зловмисника, який намагається увійти в контакт з інструктором і «подружиться» з собакою, пропонуючи їй ласощі застосовуючи розташовувальну інтонацію, відволікти від інструктора або покликати до себе, після чого, раптово і раптово. агресивною формою атакує інструктора із собакою (у разі роботи без інструктора, атака направлена ​​собаку).

Навичка вважається виробленим якщо собака уважно стежить за діями фігуранта-зловмисника не відволікаючись на його провокаційні дії (ласощі, позитивна інтонація), а при спробі останнього зробити раптову атаку, негайно блокує його.

6. Самостійна робота собаки на блокпосту

Інструктор встановлює собаку на раніше підготовлений блокпост довжиною 3-7 метрів і йде в укриття з тильного боку блокпоста.

Через 3-5 хвилин фігурант-зловмисник виходить через укриття що знаходиться в 15 метрах від блокпоста і починає спокійний рух у бік собаки намагаючись перетнути лінію блокпоста застосовуючи при цьому різні дії, що відволікають (п.7).

Навичка вважається виробленою якщо собака не відволікаючись на дії з боку фігуранта-зловмисника не дає йому можливості перетнути лінію блокпоста.

7. Відмова від подразників собак, що гальмують (відволікають) роботу собаки

У процесі вироблення вищевказаних навичок обов’язковим є застосування подразників, що відволікають роботу собаки:

– “фальш-рукави” або додаткових елементів одягу;

– валізи, сумки, сітки, щита (стіл, парасолька, стілець);

– поданих команд фігурантом-зловмисником («Фу», «Додому», «Місце», «кличка собаки»);

– відволікання собаки різними звуковими, світловими та іншими подразниками

(Постріли, сирени, ліхтарі, інші тварини);

– Застосування харчових подразників (розкладених на землі, підкидання, з руки).

Вище зазначені навички вважаються виробленими, якщо собака проводить активне блокування фігуранта-зловмисника не відволікаючись на вказані подразники.