Програму підготовлено робочою комісією ЗКС СПД КСУ у складі: Платоненко В. А., Кузьмук В. В.

Навичка 1. Вибір пропонованої запахової речі

Под предлагаемой запаховой вещью, предполагается запахоноситель, имеющий любой источник, кроме пищевого, предлагаемый открытым, или скрытым способом (вложенный в контейнер). На площадке, площадью 2 кв. м, в любом порядке раскладываются минимум четыре предмета, один из которых имеет искомый запах.
Предмет для занюхивания укладывается на расстоянии 3 м, с любых сторон, от разложенных предметов.
К месту выборки вызывают дрессировщика с собакой. После доклада судье, о готовности к исполнению, дрессировщик предоставляет к занюхиванию собаке предмет, с искомым запахом. Способ занюхивания – любой.
После того, как собака обнюхала предмет, дрессировщик, оставаясь на месте, командой «Нюхай!» или «Ищи!» и направляющим жестом посылает собаку на выборку. Собака должна по первой команде дрессировщика подойти к предметам, обнюхать их и выбрать предмет, с искомым запахом, обозначить его любым способом. Повторные команды разрешаются только при отвлечении: собаки от выборки (отход от места расположения предметов, принюхивание к посторонним объектам и т. п.). После этого дрессировщик докладывает «Прием окончен» и указывает выбранный предмет.
Разрешается два пуска, время каждого — 2 минуты. В случае если по истечению времени первого пуска, собака не выбрала нужный предмет, дрессировщик, вторично дает обнюхать предмет и посылает собаку на второй пуск. Неправильно выбранный предмет заменяют новым, с тем же запахом. При втором допуске ошибки предыдущего допуска не учитывают.
Навык считается невыполненным, если собака неправильно указывает предмет (вещь) при втором пуске, если предмет (вещь) не обозначен по истечении 2 мин на втором пуске, или дрессировщик своими действиями наводит собаку на искомый предмет.

Найменування порушеньКількість балів, що знімаються
1Кожна повторна команда, жест1
2Додатковий вплив1
3Розкидає, перехоплює предмети2
4Другий пуск4
5Інші порушення, які не викликають спотворення навички1
6Невиконання навички20

Навичка 2. Охорона речі та відмова від корму (перевіряються в комплексі)

Попередньо має бути позначена зона охорони, умовною лінією у формі кола радіусом 2.5м. За вказівкою судді дресирувальник проводить постановку собаки на охорону. Поклавши в зоні охорони речі та подавши команду, він відходить і ховається в укриття, розташоване не ближче 10 м від межі зони охорони.
Якщо собака після відходу дресирувальника, але до початку перевірки навички, залишає зону охорони, то за вказівкою судді дресирувальник повинен повернутися і повторити постановку собаки на охорону. Дресирувальник не має права керувати собакою через укриття.
Два зловмисники, які деякий час пересуваються поблизу зони охорони, не привертаючи уваги собаки і не роблячи спроб проникнути в зону охорони. Потім наблизившись до межі зони, вони з різних боків підкидають собаці по шматочку ласощі (корм). Після цього роблять кілька спроб проникнути до зони охорони та по черзі взяти річ. Одна із спроб обов’язково проводиться в агресивній манері.
Собака повинен пильно охороняти і активно захищати річ, не дозволяючи зловмисникам заволодіти річчю та винести її за межі зони охорони.
Після відходу помічників за сигналом судді дресирувальник повертається до собаки. Перевірка навички вважається закінченою після перетину господарем кордону зони, що охороняється.
Навичка вважається не виконаною за наявності більш трьох виходів собаки за кордон зони охорони до першого її перетину зловмисником. А також при винесенні зловмисником речі із зони охорони або поїдання пропонованого корму.

Найменування порушеньКількість балів, що знімаються
1Облаює помічників, що спокійно проходять не звертають уваги на собаку, але не нападає3
2Відсутність попереджувальної поведінки у момент зупинки помічників та подальшої дачі корму3
3Гризе, тремтить або переносить річ3
4Нападає на помічників, що знаходяться поза зоною охорони, з виходом із зони охорони речі (за кожен напад)4
5Млява охорона (відсутність хватки або міцного укусу)4
6Перший відхід за дресирувальником4
7Кожен вихід за зону охорони у процесі боротьби із помічником2
8Інші порушення, які не викликають спотворення навички1
9Прояв ознак пасивно-оборонної реакції на будь-якому етапі10
10Невиконання навички20

Навичка 3. Затримання

Інструктор із собакою виходять на зазначену вихідну позицію, і, відстебнувши повідець, подає сигнал про готовність до початку вправи. Після цього зловмисник, що перебуває в укритті, залишає його і висувається на заздалегідь позначену позначку, що знаходиться на відстані мінімум 10 метрів від вихідної позиції. Дійшовши до позначки, він починає віддалятися у бік позначки робочої зони (зони затримання), що позначає закінчення. Після цього інструктор бере собаку за нашийник, подає зловмисникові команду «Стій, пускаю собаку» і посилає собаку на затримання, прямуючи за нею.
Собака, наздогнавши зловмисника, вступає з ним до активної боротьби, сковуючи його дії до належної команди інструктора. Навичка вважається не виконаною, якщо зловмисник зміг залишити зону затримання, за умови, що просування у бік її кордону під час боротьби з собакою заборонено.

Найменування порушеньКількість балів, що знімаються
1Кожна повторна команда5
2За спробу нападу на помічника, який вийшов через укриття, без команди дресирувальника5
3Кожна механічна дія до пуску собаки3
4Невпевнена робота5
5Слабка, неактивна хватка5
6Залишення порушника та відхід від нього до команди дресирувальника8
7Відволікання собаки на подразники спотворюють виконання навички10
8Інші порушення, які не викликають спотворення навички1
9Невиконання навички20

Навичка 4. Перемикання

За командою судді через укриття з’являється другий зловмисник і починає рух у бік собаки. Його шлях поділено на три зони: індеферентну, боротьби та штрафну. Після входу зловмисника до зони боротьби інструктор командою припиняє виконання собакою попередньої навички. І посилає до лобової на другого зловмисника.

Найменування порушеньКількість балів, що знімаються
1Кожна повторна команда1
2Кожен механічний вплив3
3Повторна атака першого зловмисника5
4Початок атаки другого зловмисника, який перебуває в індиферентній зоні8
5Невиконання навички (вихід зловмисника до штрафної зони)10

Навичка 5. Лобова атака та ставлення до пострілу

Зловмисник рухається назустріч собаці і намагається зробити атаку, з агресивними, жорсткими діями, при цьому проводиться серія пострілів зі стартового пістолета. Завдання собаки – не звертаючи уваги на постріли, відразу атакувати зловмисника, уникаючи завдання ударів або блокуючи їх перехопленнями. Нейтралізуючи цим, дії останнього.

Найменування порушеньКількість балів, що знімаються
1Кожна повторна команда2
2Не активний рух собаки у бік помічника3
3Зупинка собаки під час атаки «порушника» з наступною хваткою5
4Невпевнена робота5
5Слабка, неактивна хватка5
6Пропущений удар10
7Зміщена реакція та страх пострілу8
8Інші порушення, які не викликають спотворення навички1
9Невиконання навички20

Навичка 6. Обшук та конвоювання зловмисника (з раптовою атакою, або втечею)

Після завершення попередньої навички, інструктор знімає собаку командою «Дай», з можливим механічним впливом і саджає собаку, приблизно за два метри від зловмисника, підійшовши до останнього зі спини, подає команду «Руки вгору». Після цього починає його огляд. Собака повинен уважно стежити за зловмисником і у разі виникнення агресивних дій – миттєво зупинити його. Після цього інструктор подає собаці команду «Поруч», а зловмисникові: «Вперед, кроком марш», і конвоїв його у зазначеному напрямку. Дресирувальник сам вибирає спосіб конвоювання (ззаду або збоку) та приймає рішення про використання повідця.
Згідно з жеребкуванням під час обшуку або конвоювання зловмисник намагається втекти, або напасти на інструктора. Собака відразу має припинити цю спробу, працюючи у вищезгаданій манері.
Після відпрацювання вищезгаданого досвіду суддя подає команду про завершення випробування.

Найменування порушеньКількість балів, що знімаються
1Кожна повторна команда1
2Неактивний рух собаки у бік помічника у процесі контратаки2
3Зупинка собаки під час атаки «порушника» з наступною хваткою2
4Невпевнена робота3
5Слабка, неактивна хватка1
6Пропущений удар5
7Зміщена реакція та страх пострілу1
8Невиконання навички10